W dzisiejszych czasach wycieczki do tajemniczej Afryki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Etiopia jest niewątpliwie jednym z najciekawszych miejsc w Afryce, które musi zwiedzić każdy szanujący się podróżnik. Krajobraz zapiera dech w piersiach, a lokalna fauna i flora obfituje w oryginalne okazy, których nie spotkamy nigdzie indziej.

Dolina rzeki Omo

W chwili obecnej wycieczki do Etiopii najczęściej rozpoczynają się od zwiedzania doliny rzeki Omo. Spotkać można tutaj autentyczne wioski, których na ziemi pozostało niewiele. Najstarsze plemiona liczą nawet dziesiątki tysięcy ludzi, ale można spotkać także mniejsze wioski w których przebywa niespełna 500 mieszkańców. Pamiętać należy o tym, że każde plemię ma swoją autentyczną i unikalną historię i kulturę, którą koniecznie trzeba poznać. Wśród wielu turystów najbardziej interesującym plemieniem jest Mursi, które słynie z dużych krążków w wargach. Pamiętać należy również i o tym, że do większości wiosek w dolinie Omo można dotrzeć tylko w porze suchej, dlatego też warto dobrze zaplanować swoją wycieczkę do Etiopii lub zakupić podróż na https://logostour.pl/kraje/etiopia.

Aksum

Aksum jest bardzo popularnym wśród turystów miasteczkiem, które leży w północnej części Etiopii. To właśnie tutaj znajdziemy korzenie Etiopii i najlepiej poznamy kulturę tego wspaniałego kraju. Warto pozwiedzać ruiny pałaców, kościołów i grobowców królewskich. W wolnej chwili warto wybrać się do bazyliki z XVI wieku, w której według Etiopczyków znajduje się biblijna Arka Przymierz.a. Okolice Aksum skrywają bardzo wiele zagadek, które do dnia dzisiejszego nie zostały jeszcze rozwiązane.

Gonder

Gonder jest byłą stolicą cesarskiej Etiopii i jednym z głównych punktów szlaku. Turyści mogą zwiedzić tutaj przepiękne kompleksy miasta królewskiego. Nigdzie indziej w Afryce nie spotkamy tak pięknie zachowanych murowanych zamków z zębatymi murami z obszernymi dziedzińcami. Godna uwagi jest także łaźnia Fassiledesa, która pomimo bardzo burzliwej historii zachowała się w bardzo dobrym stanie. Warto zwiedzić także Park Narodowy Nechisar i Jaskinie Sof Omar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here