Tanie loty w tanich liniach lotniczych - co musisz wiedzieć kupując bilet lotniczy?

Wyniki finansowe niskobudżetowych przewoźników jednoznacznie wskazują na rosnący popyt na tanie loty. Kolejne promocje, ukazujące się w ofercie tanich linii lotniczych, skłaniają do refleksji o to, co sprawia, że bilety są tak tanie i czy warto korzystać z takich usług.

Czy warto zamówić tani lot online?

Skromne zasoby Twojego portfela nie są już przeszkodą w podróżach w wymarzone zakątki świata. Przy niskich nakładach finansowych tanie linie lotnicze umożliwiają komunikację pomiędzy stolicami europejskimi i dużymi aglomeracjami na pozostałych kontynentach. W sieci dostępne są wyszukiwarki biletów lotniczych, dzięki którym zabukujesz bilet po przystępnej cenie w wybranym terminie. Usługi online pozwalają uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat przelotu, włącznie z ceną ubezpieczenia. Przewoźnicy oferują katalog dodatkowych opcji jak np. zamówienie lotniskowego przewozu. Tanie loty, w liniach niskokosztowych, wyszukasz na Esky.pl, gdzie nie tylko zarezerwujesz lot, ale również znajdziesz hotel i zamówisz wynajem samochodu w docelowym miejscu.

Co trzeba wiedzieć kupując tani lot?

Atrakcyjna cena biletu opiera się na redukcji kosztów przez przewoźnika, co bezpośrednio przekłada się na komfort podróży. Korzystając z tanich lotów musisz liczyć się z tym, że przelot obywa się w klasie ekonomicznej bez, wliczonej w koszty biletu, usługi serwowania posiłku. Za kawę, herbatę czy przekąskę, na pokładzie samolotu, będziesz musiał zapłacić kilka euro.

Warto pamiętać o tym, aby rozsądnie spakować najpotrzebniejsze przedmioty, ponieważ opłata za nadbagaż może solidnie nadszarpnąć kieszeń. Czasem bagaż rejestrowany też wiąże się z dodatkowymi kosztami. Przyjęta przez przewoźników strategia bagażowa lub oferta sprzedaży, za dodatkową opłatą, konkretnych, wybranych miejsc w samolocie pozwala na odrabianie strat związanych z niskimi cenami biletów.

Niedogodności podróży rekompensuje jednak duża częstotliwość lotów, która jest porównywalna z rejsowymi połączeniami. Niektóre firmy generują koszt przelotu dodatkowymi opłatami za odprawę, ale korzystając z opcji bukowania biletu online możesz tego uniknąć. Tanie linie lotnicze coraz częściej oferują sprawne i przystępne procedury, co wynagradza pewne ograniczenia związane z podróżą.

Jak szukać tanich lotów?

Dostępne w sieci specjalne portale pozwalają wyszukać okazyjne, tanie loty, nawet czasem z opracowaniem koncepcji na wybraną wycieczkę. Przed rezerwacją musisz wiedzieć o kilku podstawowych mechanizmach, które pozwolą zarezerwować tanią podróż. Przewoźnicy zwykle podnoszą ceny biletów podczas weekendu, dlatego rezerwuj loty zawsze w czasie tygodnia, kiedy wszyscy mają mniej czasu. Pamiętaj, że najdroższe są bilety w okresach newralgicznych jak święta, długie weekendy, staraj się zaplanować podróż w „niewakacyjnych” terminach. Szukaj lotów z przesiadką, bezpośrednie transfery są zazwyczaj droższe. Przeszukując poszczególne oferty w sieci zawsze zostawiasz swój ślad na stronie przewoźnika. Warto, od czasu do czasu, usunąć pliki cookies wraz z historią przeglądania, ponieważ linie lotnicze czasem generują wyższą cenę użytkownikowi, który już odwiedzał ich stronę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here