Zdrowe soki – czy znajdziemy takie w sklepie?

Żyjąc w czasach, gdzie coraz częstszą uwagę poświęca się temu jak wyglądamy oraz jak się odżywiamy, w sklepach znaleźć można wiele produktów, które powszechnie uznawane są za zdrowe i pełne witamin. Jednymi z najbardziej popularnych produktów, którym przykleja się łatkę ‘’fit’’ są soki owocowe. Napoje te uznawane jako naturalne wyroby producentów bardzo często kuszą bogatą i kolorową etykietą oraz hasłami typu ,,sok 100%’’ lub ,,prosto z sadu’’. Niestety jak się okazuje, kolorowe naklejki owoców na opakowaniu oraz przykuwające hasła nie mają nic wspólnego z naszymi oczekiwaniami. Czy to oznacza, że wszystkie owocowe soki, które znajdziemy w sklepie posiadają składniki wzbogacające w postaci cukru oraz konserwantów? Oczywiście, że nie! Warto jednak umieć odróżnić te ze sztucznymi składnikami od tych naprawdę zdrowych i pełnowartościowych.

Zwróć uwagę na etykietę z tyłu

Prawdziwy sok to ten, który został wykonany tylko i wyłącznie z owoców lub warzyw. Oznacza to, że przy jego produkcji nie dodano żadnych innych składników, jak woda czy cukier. Jeśli zależy nam na kupowaniu pełnowartościowych, naprawdę zdrowych produktów, warto zwracać uwagę na etykietę z tyłu produktu. W tabelce, która umieszczona jest na każdym produkcie znajdziemy wszystkie składniki, które zostały zużyte do wykonania soku. Oprócz tego małym druczkiem nad lub pod tabelą, producenci informują o dodaniu dodatkowych substancji chemicznych, jak konserwanty czy barwniki.

Wybieraj świeże mętne soki

Jeśli zależy nam na zakupie prawdziwych soków wyciśniętych ze 100% owoców, naszą uwagę powinny zwrócić napoje o mętnej konsystencji. Tego typu zdrowe soki to między innymi te jednodniowe, które bardzo często umieszczone są w specjalnych lodówkach. Oprócz tego nie są one poddawane pasteryzacji, przez co posiadają większą ilość witamin i minerałów.

Odróżniaj soki, nektary oraz napoje owocowe

Aby nie nabrać się na ‘’zdrowy sok’’, który tylko i wyłącznie na taki wygląda, warto umieć rozróżnić kilka produktów, które oferują producenci w strefie ze zdrowymi produktami. W sklepie znajdziemy co najmniej trzy rodzaje owoców dostępnych w płynie. Jest to napój owocowy, nektar oraz zdrowe soki. Pierwszy rodzaj substancji owocowej często znajdziemy w alejkach ze zdrową żywnością oraz blisko przy innych napojach sklepowych. Napój owocowy to woda z dodatkiem rozcieńczonego koncentratu. To samo występuje w produktach pod hasłem nektar owocowy. Zdrowe soki, na których najbardziej nam zależy zazwyczaj posiadają napis na etykiecie ‘’jednodniowe’’. Oznacza to, że są to pełnowartościowe, a przede wszystkim zdrowe soki, które w 100% posiadają substancje odżywcze z wyciśniętych owoców oraz warzyw.

Zalety picia świeżych soków

Wybierajmy pełnowartościowe produkty spożywcze nie tylko ze względu na panującą modę, ale w szczególności ze względu na swoje zdrowie oraz najbliższych. Picie soków owocowych, jak i warzywnych o doskonały sposób na uzupełnienie porcji minerałów oraz witamin. Polecane są w szczególności dla osób, które posiadają dietę ubogą w owoce, jak i w zbyt małą ilość warzyw na talerzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here