Tężyczka – choroba która nie daje objawów
Tężyczka to zespół różnorodnych dolegliwości i objawów chociaż kojarzona jest głównie z charakterystycznymi skurczami mięśni. Pierwsze objawy jej towarzyszące to zazwyczaj mrowienie palców dłoni i stóp, uczucie braku tchu, szybkie uczucie zmęczenia oraz drętwienie skóry wokół ust. Najczęściej chory czuje narastający niepokój. W przypadku tężyczki utajonej przez bardzo długi czas nie ma żadnych objawów co utrudnia rozpoznanie. Broniąc się przeciw tężyczce powinniśmy zadbać o dietę bogatą w wapń, witaminę D, magnez i potas.

Stan przed zawałowy
Stan przedzawałowy to czas podczas którego pojawiają się symptomy zbliżającego się zawału. Szybkie rozpoznanie tych objawów połączone z natychmiastowym udzieleniem pomocy choremu może zminimalizować zagrożenie życia. Zwykle do objawów należą: pieczenie oraz ucisk w okolicy mostka, rozlany ból, który promieniuje w kierunku żuchwy, rąk, barków, pleców oraz szyi, duszności i lęki, zimne poty, zawroty głowy oraz szum w uszach.

Trądzik niemowlęcy – ważne pytania i odpowiedzi
Trądzik niemowlęcy występuje u noworodków i niemowląt, spowodowany jest zwiększoną aktywnością gruczołów łojowych, namnażaniem się beztlenowych bakterii oraz wzmożonym rogowaceniem ujść mieszków włosowych, które blokuje gruczoły łojowe. Trądzik niemowlęcy zwykle ustępuje samoistnie a jego leczenie zależy od diagnozy lekarza. W przypadku gdy objawy są bardzo zasilone wykwity smaruje się antybiotykami bądź retinoidami. Rodzice często mylą trądzik ze skazą białkową.

ubiesa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here