W porównaniu do innych krajów Azji Południowo-Wschodniej, Filipiny wciąż pozostają poza zasięgiem masowej turystyki, przynajmniej, jeśli chodzi o szum medialny i główny nurt turystyki. Jest to nieco mylące, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ten kraj ma jedne z najlepszych wysp na świecie.

Filipiny oferują piękne, dziewicze plaże, nieskończoną ilość oszałamiających wysp i stosunkowo wysoki poziom kurortów. Obecnie kraj ten jest często porównywany do Tajlandii i Bali sprzed 20, a nawet 30 lat, zanim zostały odkryte przez turystów. Teraz jest, zatem najlepszy czas na poznanie tego niesamowitego kraju, zanim stanie się tu tłoczno, a ceny wzrosną. Przedstawiamy kilka wartych odwiedzenia miejsc na Filipinach!

Stare miasto Manili
Zaczniemy naszą wycieczkę po Filipinach od miejsca, w którym ląduje większość turystów, czyli stolicy tego kraju Manili. Wielu z nich nie może się doczekać, aby uciec od tego tętniącego życiem miasta i udać się prosto na wyspy, co jest dużym błędem. Manila posiada jedne z najciekawszych i unikalnych miejsc na Filipinach i szkoda byłoby je przegapić. Jest to również najlepsze miejsce, aby spróbować lokalnych potraw, a tutejsze życie nocne i kulturalne nie ma sobie równych.

Zwiedzanie starego miasta Manili da nam głęboki wgląd w bogatą historię i kulturę Filipin. Poświęcenie, chociaż jednego dnia na poznanie tego wyjątkowego miejsca wzbogaci całe wakacje i sprawi, że spojrzymy na Filipiny w zupełnie innym świetle. Obszar ten to w zasadzie stara forteca hiszpańskich konkwistadorów zbudowana, kiedy po raz pierwszy wylądowali oni na wyspie. Określana jest, jako Intramuros. Pełno tu muzeów i starych katedr. Znajduje się tutaj kościół San Augustin, jeden z najstarszych w kraju i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Możemy także przekroczyć rzekę Pasig i udać się do Binondo – najstarszej dzielnicy Chinatown na świecie. Ta podróż pomoże nam poznać wyjątkową mieszankę hiszpańsko-azjatyckich tradycji, które do dziś pozostają żywe na Filipinach.

Tarasy ryżowe Batad
Ci, którzy podróżowali już po Azji, mogą znać pola ryżowe Chang Rai w Tajlandii lub tarasy ryżowe w Ubud na Bali. Te w Banaue są bardziej imponujące i rozłożone na znacznie większym obszarze. Tarasy można zobaczyć w kilku różnych wioskach, ale najlepiej wybrać Batad. Zbudowane przez plemię Ifuago ponad 2000 lat temu, są nadal używane i świadczą o pomysłowości i zdolności starożytnego człowieka do opanowania sił natury. Tarasy ryżowe stoją w jaskrawym kontraście z miastami takimi jak Manilia czy Vigan, ponieważ podkreślają starą rodzimą kulturę, która nie uległa żadnym zewnętrznym wpływom. To miejsce również znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Biała Plaża w Boracay
Kiedy poczujemy, że mamy już dość lądu i nadszedł czas, aby udać się na wyspy, nie ma lepszego miejsca na start, niż Boracay. Ta maleńka wyspa ma mnóstwo idealnych plaż i ciekawych atrakcji, więc nic dziwnego, że znajduje się bardzo wysoko w światowych rankingach najlepszych wysp na świecie. Jest również najpopularniejszym miejscem turystycznym na Filipinach, więc można się spodziewać fantastycznej atmosfery. White Beach jest pokryta barami i nocnymi klubami, które są otwarte aż do świtu. Znalezienie dobrego ośrodka noclegowego jest łatwe, ponieważ wokół tej małej wyspy jest ich ponad 400.

Wyspa Apo
Wyspa Apo położona jest u wybrzeży miasta Dumaguete, stolicy prowincji Negros Oriental. Cała wyspa Negros jest uważana za mekkę nurkową – gdzie można zobaczyć rekiny wielorybie i inne duże ssaki morskie, żyjące w ich naturalnym środowisku. Jako chroniony rezerwat morski wyspa Apo jest przede wszystkim miejscem, w którym można znaleźć najlepsze miejsce do nurkowania w okolicy. Jest to mała, praktycznie niezamieszkana wyspa, gdzie nurkowanie to w zasadzie jedyna rzecz, którą możemy zrobić. Jednak atrakcji podczas wypraw nurkowych z pewnością nie zabraknie.

Specjalnością Apo jest duża populacja żółwi morskich, gatunku zagrożonego, który jest zwykle bardzo trudny do znalezienia. Tutaj, te łagodne stworzenia żyją spokojnie, niedotknięte żadnymi zagrożeniami. Żółwie często pływają tuż przy plaży, więc nawet, jeśli nie nurkujemy, możemy je łatwo zauważyć pływając przy linii brzegowej.

planetescape.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here