Dobry podkład do cery mieszanej to taki, który nie przesusza skóry, ani nie powoduje jej przetłuszczania się. Odpowiedni podkład to kosmetyk dostosowany do typu cery i karnacji. Powinien on uwzględniać takie cechy jak odcień skóry i skłonność do przetłuszczania się lub przesuszania. Źle dobrany puder czy podkład od razu łatwo zauważyć, rozmazuje się on i zostawia wyraźne smugi na skórze. Odpowiedni dobór kosmetyku do kształtu twarzy i odcienia cery, to podstawa przy codziennym makijażu.
Malowanie oczu wiele zmienia w odbiorze urody i może podkreślić wszystkie zalety wyglądu. Może też ono zwracać uwagę na braki i defekty – dlatego warto nauczyć się umiejętnie posługiwać kredkami i cieniami. Zastanawiając się jakie cienie do niebieskich oczu dobrać, musimy określić, czy nasz typ urody współgra z barwami zimnymi czy z ciepłymi. Podobnie w przypadku oczu piwnych, zielonych czy ciemnobrązowych.
Odpowiednia dbałość o styl i makijaż wymaga również zwrócenia uwagi na kondycję włosów – należy starannie i uważnie czytać składy kosmetyków i dobierać te dostosowane do typu włosów – na przykład do włosów farbowanych, suchych czy szampon do włosów cienkich. Źle dobrany szampon również nie przyniesie nam większego pożytku, podobnie jak podkład czy niewłaściwe cienie do oczu. Odpowiednio dobrany szampon do włosów cienkich czy inny dowolny skuteczny dla nas kosmetyk, to już połowa sukcesu w dbałości o urodę. Na rynku znajdziemy niezliczoną ilość produktów i, mniej lub bardziej znanych marek, spełniających nasze oczekiwania i wymogi.

golymin.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here