Jak urządzić balkon lub ogród w stylu boho?

Urządzenie przestrzeni w stylu boho nie jest przedsięwzięciem trudnym i skomplikowanym. Wyznacznikiem owego stylu jest połączenie kolorystyki, wzorów oraz kwiatów. Co jeszcze ważniejsze, to połączenie powinno się odbywać zgodnie z tylko i wyłącznie naszymi upodobaniami. Kierujemy się jedynie wcześniej przedstawioną zasadą.

Pochodzenie nazwy stylu.

Nazwa stylu wywodzi się z XIX wieku od bohemy, czyli kierunku w sztuce, którego przedstawiciele stwierdzali, że nie należy ograniczać się zasadami zakorzenionymi w innych nurtach sztuki. Stwierdzali oni, iż sztuka pozwala na wszystko. Stąd w stylu boho łączenie wyżej wymienionych elementów.

Zalecane w tym stylu jest używanie posiadanych już przez nas przedmiotów, jednak nie mamy tutaj nacisku na danie nieużywanym przedmiotom drugiej młodości. Nie wiek przedmiotów jest tutaj najważniejszy, lecz ich dekoracja.

Meble.

Rzecz jasna głównym elementem stylu bohomeble. Nierzadko na jednym meblu znajdziemy różne barwy, co wyróżnia go spośród innych stylów. Przykładowo, dekorując szafkę na styl boho każdą półkę ozdabiamy innymi wzorami kwiatowymi a całość zamalowujemy inną barwą w każdym przypadku.

Jest to oczywiście dosyć skrajna forma dekoracji, bowiem kolory i wzory można mieszać w dowolny sposób, w taki jaki nam się najbardziej podoba. Identycznie wygląda sprawa innych rodzajów umeblowania czyli stołów czy krzeseł. Osobne miejsce należy poświęcić zagadnieniu balkonu w stylu boho. Tu głównie mowa o zasłonach. Te powinny być w różnych kolorach. Zazwyczaj nie używa się na nich wzorów, jednakże to tylko od nas zależy, czy zechcemy ten stan rzeczy zmienić

Dodatki.

Krzesła i leżaki w stylu boho praktycznie w każdym przypadku są nieodłączne z poduszkami. Te ostatnie jako element dodatkowy powinny być różnokolorowe. Mile widziane w tym miejscu jest zastosowanie także różnorakich wzorów. Na tym oczywiście nie koniec. W stylu boho możemy wykorzystać nawet pompony i łańcuchy wykonane z bibuły. Niewskazane jest tworzenie ich w identycznych kolorach.

Jak urządzić balkon lub ogród w stylu boho?

Roślinność.

W stylu boho nie może zabraknąć kwiatów. O kwiatowych wzorach już wspomniano, jednakże mowa tutaj o naturalnej roślinności. Co ciekawe i właściwie oczywiste, styl boho pozwala nam łączyć różne rodzaje kwiatów ze sobą. Możemy sadzić je w tej samej donicy (o ile jest ona odpowiednich rozmiarów). Mile widziane jest, by sama donica także była pomalowana różnymi kolorami. Oczywiście nie musimy tego robić, możemy ograniczyć się do różnych rodzajów kwiatów oddalonych od siebie.

Dla kogo styl boho?

Jako, iż styl boho nas specjalnie nie ogranicza, jest on wręcz stworzony dla osob, które lubią urzeczywistniać swoje dekoracyjne fantazje. Zdecydowanie urządzanie ogrodów czy balkonu w tym stylu należy pozostawić ludziom śmiałym. Im bardziej śmielsze połączenia kolorów i wzorów, tym wyraźniej widać, z jakim stylem mamy do czynienia. Połączenie kolorów, wzorów i kwiatów w stylu boho ogranicza nam jedynie nasza własna wyobraźnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here