Jaką restaurację w Poznaniu wybrać, aby spędzić niezapomniany wieczór?

Od kilku lat możemy zaobserwować bardzo duże zmiany na rynku gastronomicznym w Poznaniu. Mamy do dyspozycji bardzo wiele miejsc, w których warto zjeść. Powstały blogi oraz strony na Facebooku, które recenzują nowe miejsca i podpowiadają dokąd się udać, by zjeść burgera, śniadanie czy najlepszy sernik. Poznaniacy mają już swoje sprawdzone miejsca, które cieszą się popularnością od lat. Ale lubimy także próbować czegoś nowego. Ponieważ jesteśmy wymagający, zdarza się, że niejedna knajpa upadnie, zanim na dobre rozgości się na mapie kulinarnej stolicy Wielkopolski. Niestety, rynek jest okrutny – wszystko musi się zgadzać i zachwycać, aby przyciągnąć klientów. Czasy, w których nieuprzejma obsługa albo niesmaczne jedzenie były tolerowane już dawno minęły. Restauracja Poznań to gorący temat! W niniejszym artykule podpowiemy na co zwrócić uwagę, wybierając konkretne miejsce.

  1. Menu.

Najważniejsza rzecz w każdej restauracji – kuchnia jest jej sercem. Bez dobrego jedzenia nie da rady utrzymać się na rynku, choć restauratorzy bardzo by chcieli. Ważne jest, abyśmy wybrali taki lokal, gdzie serwuje się to, co będzie nam smakowało. Oczywiście poza sprawdzonymi propozycjami, polecamy spróbować nowych smaków, których do tej pory nie mieliśmy okazji kosztować! Większość restauracji ma menu dostępne na swoich stronach internetowych bądź fanpage’ach na Facebooku. Nie idźmy w ciemno, przeczytajmy menu i zdecydujmy, czy będzie nam odpowiadało. Jeśli wybieramy się większą grupą sprawdźmy, czy wśród naszych znajomych nie ma osób, które stosują specjalne diety. Nie każda restauracja Poznań będzie w stanie zaoferować danie wege lub bez laktozy. Nie ma co potem denerwować się na kelnera czy kucharza, lepiej sprawdzić takie rzeczy od razu.

  1. Wystrój i klimat.

Dla wielu z nas bardzo istotna kwestia. Nie każdy będzie dobrze się czuł w eleganckiej restauracji, gdzie stoły nakryte są białymi obrusami, a kelnerzy obsługują w krawatach czy muchach. Innym z kolei nie będzie odpowiadać miejsce, gdzie siedzi się na paletach czy skrzynkach po piwie. Wybierzmy tak, abyśmy czuli się komfortowo! Weźmy też pod uwagę okoliczności. Jeśli chcemy jedynie wyskoczyć ze znajomymi zjeść burgera, mamy wiele opcji. Jeśli jednak wybieramy się na uroczystość absolutoryjną, albo urodziny dziadka, musimy dostosować miejsce do naszych gości.

  1. Obsługa.

Po części łączy się w tym, o czym pisaliśmy powyżej. Jedna restauracja Poznań oferuje w pełni profesjonalną obsługę kelnerską i sommelierską, a w innej będziemy musieli zamówić przy barze i samemu odebrać nasze jedzenie. Pamiętajmy, że każda restauracja ma prawo do ustalania własnych zasad. Jeśli nie pasują nam one, po prostu wyjdźmy. To, czego nie musimy znosić to nieuprzejmość. Przychodząc do danego miejsca, stajemy się gośćmi. Jeśli więc nasze zachowanie nie pozostawi żadnych wątpliwości, tego samego możemy oczekiwać od kelnerów. Nawet jeśli nie wie on wszystkiego, pomyli się lub o czymś zapomni – w porządku. O ile będzie przy tym miły i uśmiechnięty. Pamiętajmy jednak, że wszystko działa w obie strony. Jeśli my zachowamy się nieodpowiednio, nie dziwmy się, że spotka nas takie samo zachowanie.

  1. Lokalizacja.

Jeśli planujemy po zjedzonym posiłku dalsze eskapady, dobierzmy lokal tak, aby było to możliwe. Jeśli planujemy wypić piwo czy wino, pamiętajmy, żeby korzystać z taksówek bądź Ubera. Prowadzenie po alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne.

Dokonując wyboru, jaka restauracja Poznań będzie odpowiednia na nasze wyjście, warto sprawdzić ofertę nowo otwartej restauracji Rodizio de Brazil. Ciekawe menu, pyszne mięsa i ciekawy program rozrywkowy – jeśli chcecie poczytać więcej o tym niezwykłym miejscu zapraszamy na rodiziodebrazil.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here