Myślisz o systemie alarmowym w mieszkaniu? Zobacz, na co zwrócić uwagę

Chociaż spada liczba kradzieży z włamaniem, takie przypadki nadal się zdarzają. Biorąc pod uwagę fakt, że w mieszkaniach gromadzone są coraz bardziej wartościowe przedmioty, wiele ludzi podejmuje decyzję o montażu systemu alarmowego. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni system spełniający oczekiwania.

System alarmowy wcale nie musi być kosztownym rozwiązaniem. Wystarczy, że dopasujesz go do swoich potrzeb – zacznij od udzielenia odpowiedzi na następujące pytania:

  • w jaki sposób ma być obsługiwany?
  • czy system ma spełniać dodatkowe funkcje, inne niż alarmowe?
  • jak bardzo zaawansowany ma być system alarmowy?

Bezprzewodowy czy przewodowy?

W pierwszej kolejności musisz zdecydować czy system alarmowy ma być przewodowy czy bezprzewodowy. To pierwsze rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli obiekt jest okablowany (brak okablowania nie jest jednak przeszkodą). Druga opcja może sprawdzić się wówczas, gdy chcesz uniknąć okablowania.

To, ile będzie kosztować system alarmowy bezprzewodowy lub przewodowy jest kwestią indywidualną. Zależy m.in. od tego, jakie elementy wybierzesz. Możesz samodzielnie dobrać podstawowe elementy systemu albo też skorzystać z pomocy specjalistów.

Tylko alarm w razie włamania?

System może poinformować Cię wyłącznie o próbie włamania. Czy to jednak wystarczy? Nowoczesne systemy alarmowe oferują znacznie więcej – mogą poinformować o np. o pożarze. Aby było to możliwe, należy dokupić dodatkowe elementy, tj. czujniki dymu.

Zwróć uwagę na zabezpieczenia antysabotażowe

 Nawet najlepszy alarm na niewiele się zda, jeśli zostanie rozpracowany przez złodzieja. Dlatego przydatne będzie zabezpieczenie antysabotażowe, dzięki któremu osoby niepowołane nie wyłączą powiadomienia. Wystarczy zamontować czujkę z tamperami. Są to przyciski dociskane do powierzchni, które – jeśli zostaną odepchnięte przez sprężynę – uruchamiają alarm.

Warto także zwrócić uwagę na obecność rozwiązań odpowiadających za utrudnienie zakłóceń sygnału radiowego. Taką możliwość daje dwukierunkowa komunikacja między elementami systemu alarmowego. Dzięki temu centrala wykrywa wszelkie nieprawidłowości, a następnie informuje o tym użytkownika.

System alarmowy z usługą monitoringu?

System alarmowy może być zintegrowany z usługą całodobowego monitoringu. Polega ona na nadzorowaniu sygnałów płynących z systemów alarmowych zainstalowanych w mieszkaniu. Jeśli alarm uruchomi się, pracownik Stacji Monitorowania Alarmów działającej np. w ramach usług firmy Konsalnet, odbierze sygnał. Następnie podejmie natychmiastowe działania, np. skontaktuje się z właścicielem lub wyśle grupę interwencyjną.

Wyboru dopasowanego systemu alarmowego nie musisz dokonywać samodzielnie. Wystarczy, że skontaktujesz się z profesjonalną firmą działającą w branży security od lat. Wspólnie dobierzecie rozwiązanie adekwatne do potrzeb i oczekiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here