Od czego zależy cena zabiegu powiększenia piersi?

Zabieg powiększenia piersi, pomimo tego że jest niezwykle kosztowny i wiąże się z ogromnym bólem, cieszy się nieustannym zainteresowaniem kobiet, dzierżąc zaszczytne miejsce lidera wśród najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Decydując się na zabieg powiększenia biustu, należy przede wszystkim wybrać odpowiedniego, kompetentnego i doświadczonego lekarza. Co prawda cena za jego usługi będzie prawdopodobnie znacznie wyższa niż w innych placówkach, ale w sytuacji kiedy na szali znajduje się nasze życie i zdrowia nie należy oszczędzać. Od czego jeszcze zależy cena powiększenia biustu?

Metody powiększania biustu 

  • augmentacja biustu, czyli najpopularniejsza, klasyczna operacja chirurgiczna, w trakcie której lekarz wszczepia implanty (silikonowe lub wypełnione solą fizjologiczną) – okrągłe lub o kształcie anatomicznym (przypominające łezkę). Ta metoda pozwala osiągnąć spektakularne efekty –  powiększenie biustu nawet o kilka rozmiarów. Niemniej jednak z racji tego, że jest to typowa operacja chirurgiczna wykonywania w pełnej narkozie okres rekonwalescencji jest znacznie dłuższy i trwa średnio 2 tygodnie.
    • Cena – 8.000 – 20.000 złotych
  • lipofilling – powiększanie piersi z wykorzystaniem własnego tłuszczu – w tym przypadku wykorzystuje się tłuszcz pobrany bezpośrednio od pacjentki (w trakcie liposukcji). Następnie zostaje on poddany odpowiedniej obróbce (np. odwirowywaniu), żeby finalnie trafić do piersi kobiety za pomocą iniekcji  stosując niewielkie kaniule). Jest to przykład nieinwazyjnej metody powiększania biustu, a co za tym idzie okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy i nie ma potrzeby hospitalizacji. Dzięki lipoillingowi zyskujemy jędrne i powiększone (o jeden rozmiar) piersi .
    • cena – 5.000 – 10 000 złotych

Dodatkowe czynniki wpływające na cenę zabiegu powiększenia piersi 

Oprócz wybranej metody, wpływ na koszty zabiegu powiększenia biustu mają:

  • rodzaj implantu – implanty anatomiczne (te w kształcie łez) są z zasady odrobinę droższe aniżeli okrągłe. Na cenę zabiegu wpływa ma także marka wykorzystanych implantów. Co ważne rozmiar (o ile nie mówimy o ekstremalnych przypadkach) zastosowanego implantu nie wpływa na  wysokości ceny zabiegu
  • złożoność zabiegu – standardowa augmentacja trwa od 1,5 – 3 godzin. Odbywa się w znieczuleniu całkowitym, co oznacza, ze na sali operacyjnej oprócz chirurga musi znaleźć się także anestezjolog, nie wspominając o pielęgniarkach. Im bardziej pracochłonna operacja, tym wyższy rachunek wystawiony przez daną klinikę
  • renoma kliniki i chirurga wykonującego zabieg
  • koszty hospitalizacji w klinice (1 -2 dni), opieka medyczna podczas pobytu oraz leki

Z racji tego, że obowiązujące w Polsce ceny zabiegów powiększania piersi znajdują się poza zasięgiem finansowym wielu kobiet, coraz częściej szukają one pomocy za granicą, np. w Czechach. Niemniej jednak decydując się na wszczepienie klasycznych implantów należy pamiętać ze to operacja chirurgiczna, która musi nie tylko być wykonana w sterylnych warunkach, w obecności anestezjologa ale przede wszystkim przez profesjonalistę, w przeciwnym razie konsekwencje tego zabiegu mogą mieć tragiczne skutki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here