Wygodne obuwie - podstawa

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wygodne i komfortowe obuwie to podstawowy argument przy ich wyborze, przecież spędzamy w nich wiele czasu, a nogi utrzymują cały ciężar naszego ciała. Dobre buty powinny świetnie chronić nas przed ewentualnymi urazami podłoża, mają zabezpieczać stopy przed przemoczeniem czy odparzeniami no i mają elegancko i schludnie wyglądać.

Wybór butów – na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Wybierając buty zwykle po pierwsze zwracamy uwagę na wygląd. Zależy nam, by but bez względu na przeznaczenie wyglądał ładnie, elegancko, zwyczajnie przyciągał oko. Jednak, by zakup butów był trafiony, byśmy je nosili długo i z przyjemnością warto również zwrócić uwagę na:

  • materiał, z którego wykonany jest but – od dawna najbardziej wygodne są buty wykonane z naturalnej skóry, które świetnie dopasowują się do stopy, są niezwykle miękkie, świetnie przepuszczają powietrze, doskonale wchłaniają wilgoć. Buty mogą być wyprodukowane również z materiałów syntetycznych, takich jak PCV, kauczuk, tworzywa i skóry sztuczne lub z materiałów tekstylnych, takich jak polimery, kauczuki, wodoszczelna membrana czy też z materiałów łączonych. Nie są one jednak zwykle tak dobre jak od dawna znane buty skórzane
  • odpowiednią wielkość obuwia – należy dobrać taką wielkość, by stawy były utrzymane w odpowiednim ruchu oraz kości były ułożone w sposób prawidłowy. Dobrze dobrane buty nie spowodują odcisków, odparzeń czy nie będą powodem wrastających paznokci. Między palcami a czubkiem buta powinna być odległość około 5 milimetrów
  • podeszwę i rodzaj obcasa- podeszwa powinna być stabilna, estetyczna, elastyczna i łatwa w utrzymaniu w czystości
  • odpowiedni kształt – dobra wkładka powinna być miękka i zapewniająca komfort noszenia, niektóre buty posiadają bardzo wygodną żelową podpiętkę
  • wysokość obcasa – dla zdrowego kręgosłupa warto pamiętać, by były to szpilki o wysokości poniżej 8 centymetrów

Rodzaje butów ze względu na ich wykorzystanie

Buty zwykle służą nam do codziennego użytku, oczywiście muszą być wygodne i eleganckie, ale często dokonujemy zakupów butów szczególnych, między innymi:

  • obuwia wypoczynkowego, rekreacyjnego – takiego jak kalosze, śniegowce, różnego rodzaju klapki
  • obuwia roboczego i ochronnego – mogą to być klapki, chodaki, sandały, półbuty, trzewiki i kalosze
  • obuwia wędkarskiego i myśliwskiego – są wśród nich półbuty, śniegowce, kalosze i trzewiki
  • obuwia sportowego – takiego jak piłkarskie, rowerowe, halowe, sandały, japonki, klapki, fitness czy do tenisa.

Sposób pielęgnacji butów

Buty będą długo nam służyły oczywiście jeśli będą wygodne i będziemy je chętnie nosili, ale pamiętać też trzeba, by o nie dbać. Wtedy ich żywotność znacznie się wydłuży. Po pierwsze należy pamiętać o systematycznym czyszczeniu obuwia, usuwając w ten sposób brud, tłuszcz, pozostałości pasty, a zimą sól. W sklepach z butami można znaleźć wiele specjalistycznych preparatów do czyszczenia, które jednak nie zawsze są skuteczne, a bywają drogie. Warto więc wypróbować domowe sposoby, na przykład adidasy można zregenerować roztworem amoniaku i wody w stosunku 1:1. Taką mieszaniną należy tylko przetrzeć buty. Szybko i dość łatwo czyści się buty zwykłymi nasączonymi chusteczkami, a skórzane buty warto przetrzeć oliwką dla dzieci. Buty plastikowe świetnie się czyści zwykłym zmywaczem do paznokci, natomiast buty brudne zimą od soli można łatwo doprowadzić do porządku używając szmatki i octu. Pamiętać należy również o impregnacji, którą wykonuje się przy pomocy odpowiednich specjalistycznych środków, które zwykle proponowane są przy zakupie butów. Chronią one przed solą, plamami, a zwłaszcza wilgocią. Poza tym nowo zakupione buty warto zaimpregnować, gdyż wtedy uzyskujemy świetny ich wygląd. Warto również buty polerować.

Obuwie Demar

Buty do codziennego użytku możemy wybrać w każdym sklepie z obuwiem, natomiast obuwie specjalistyczne najlepiej wybierać w sklepach internetowych, gdzie jest pełna oferta i wybór rozmiarów. Wśród wielu producentów warto zwrócić uwagę na polskich producentów obuwia specjalistycznego, a wśród nich na firmę Demar ze stroną internetową https://www.demar.com.pl. Proponuje ona doskonałe obuwie myśliwskie i wędkarskie, jak również ochronne i robocze, rekreacyjne oraz w typowo miejskim stylu, ale wyłącznie kalosze. Na szczególną uwagę zasługuje kolorowe i wysokiej jakości obuwie dziecięce i młodzieżowe: kalosze, śniegowce i klapki. Wszystkie rodzaje oferowanego obuwia charakteryzują się wysoką jakością, starannością wykonania, świetną kolorystyką i wzornictwem, a przede wszystkim świetnie dobranymi materiałami do rodzaju obuwia i przeznaczenia. Proponowane o przez Demar obuwie robocze świetnie zabezpiecza przed urazami możliwymi podczas potencjalnych wypadków, kalosze czy śniegowce świetnie sprawdzają się podczas pracy na działce, w polu, podczas wędkowania czy polowania. Kolory i wzornictwo kaloszy damskich i dziecięcych czy młodzieżowych zwracają szczególną uwagę, są niezwykle urocze i oczywiście doskonale chronią przed wilgocią. Demar to wysoka jakość i doskonałe wzornictwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here