Kobiety cenią komplementy ze strony mężczyzn, dlatego lubią, gdy są chwalone za piękny wygląd, ciekawy ubiór. Czują się wtedy bardziej atrakcyjne. Szczególnie w okresie letnim samotne kobiety zabiegają o to, aby spodobać się męskiemu gronu. Warto wiedzieć, kiedy mężczyzna widzi w kobiecie potencjalną partnerkę do stworzenia stałego związku, a nie jedynie szansę na przelotny, letni romans. Sprawdźmy więc, kiedy mężczyzna jest zainteresowany kobietą. Jakie wysyła wówczas sygnały.

Niezawodna mowa ciała

O mowie ciała mówi się, że jest niezawodna, dlatego, że jej czynniki następują bezwarunkowo. To znaczy, że nie mamy świadomości pewnych zachowań, które dostarcza nasze ciało podczas przeżywania określonych emocji. Należy pamiętać, że ludzie nie komunikują się wyłącznie przy pomocy języka. Mowa ciała potrafi wypowiedzieć znacznie więcej niż słowa. Zainteresowany mężczyzna będzie starał się pokazać z jak najlepszej strony, zwróci więc na siebie uwagę wyprostowaną postawą ciała, ale też rozpiętymi ramionami, uniesioną głową. Podświadomie będzie chciał pokazać kobiecie, że jest wyższy, silniejszy, a co za tym idzie, że da jej poczucie bezpieczeństwa. Może pochylać się do kobiety, gdy będzie jej chciał coś powiedzieć, aby poczuć bliskość jej ciała. Co więcej, bardzo istotna jest w tym wypadku również mimika twarzy.

sygnały że wpadłaś mu w oko

Mowa tu nie tylko o uśmiechu, chociaż często można poznać, który uśmiech jest jedynie tym życzliwym, a który rzeczywiście coś znaczy. Rozszerzone źrenice i uniesione brwi to sygnał, że mężczyzna jest oczarowany kobietą. Kobieta powinna w takiej sytuacji rozpocząć własne działania, aby te ze strony męskiej nie poszły na marne.

Nieustanne poszukiwanie kontaktu

Ciągłe szukanie kontaktu wzrokowego to szczególnie istotny sygnał, że kobieta podoba się mężczyźnie, że jest nią zainteresowany i ma ochotę być z nią sam na sam. Pamiętaj, że mężczyźni zanim zdobędą się na pierwszy właściwy krok, lubią obserwować z daleka. Oceniają w ten sposób kobiety, ich walory, a także zachowania w określonych sytuacjach. Warto jest zatem delikatnie przejmować inicjatywę, czyli odpowiadać uśmiechami na ukradkowe spojrzenia, a także zacząć utrzymywać kontakt wzrokowy. Utwierdzi to mężczyznę w swoich przekonaniach i stanie się on bardziej odważny, co do kolejnych kroków. A tego właśnie chcemy, prawda?

O komplementach słów kilka

Komplementy to zdecydowanie jeden ze słabszych punktów kobiet. Czują się wtedy dowartościowane, jak również uświadomione, że są piękne. Nic tak dobrze nie działa na inicjatywę kobiety jak właśnie komplementowanie. Kobiety czują się także docenione, ponieważ często spędzają mnóstwo czasu, aby przypodoba się mężczyźnie i wywrzeć na nim odpowiednie wrażenie. A mężczyzn, którzy prawią komplementy traktują z większym szacunkiem.

Doceniają starania i odwdzięczają się swoim zaangażowaniem w związku.

Podsumowanie

Podsumowując, mężczyzna, któremu wpadłaś w oko będzie starał Ci się to pokazać w różny sposób. Jeśli więc widzisz w towarzystwie mężczyznę stale zerkającego na Ciebie ukradkiem, prawdopodobnie to właśnie ten, któremu wpadłaś w oko. Co więcej, jeśli pokusi się na rozmowę z Tobą, będzie stał wyprostowany, będzie miał rozchylone ramiona, a jego głowa przy rozmowie będzie ukradkiem wędrowała w Twoją stronę. Pokazuje przy tym także swoją muskulaturę, która poprzez napięcia mięśni może wydawać się większa. Mężczyzna, któremu się podobasz może być również nieśmiały. Wówczas muszą wystarczyć Ci spojrzenia. Postaraj się wtedy zrobić pierwszy krok. Pierwsza rozmowa to jedynie sygnał do chęci zapoznania. Możesz trafić też na mężczyznę, który będzie wprost prawił Ci komplementy. Nie uważaj ich za zwykłe gadanie, ponieważ komplementowanie wymaga dużej odwagi. Oczywiście istnieją mężczyźni, którzy nerwowo zaczynają sypać komplementami, ale takie zachowanie jest łatwe do odróżnienia. Nie zapominaj jednak, że mężczyźni też potrzebuję docenienia. Na samym początku waszych relacji wystarczy, że podziękujesz mu za jego czułe słowa. Później jednak będziesz musiała się trochę bardziej postarać i również zabiegać o jego względy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here