Początek studiów to także początek prawdziwej dorosłości. W tym czasie większość z nas wyprowadza się z domu rodzinnego, często nawet do miast oddalonych od niego o kilkaset kilometrów, o ile nie do innych krajów.
Z przygotowaniami do studiów wiąże się kilka decyzji, które należy podjąć. Jedną z nich jest wybór właściwego konta bankowego dla studenta. Wbrew pozorom, nie jest to wcale nieistotna błahostka – szczególnie w ciągu pierwszych lat, kiedy będziemy chcieli zarządzać swoimi finansami możliwie najefektowniej – studencki budżet z reguły niesie ze sobą pewne ograniczenia.
Skończ z opłatami
Najlepsze konto bankowe dla studenta zwyczajnie pozbawione jest niepotrzebnych opłat za jego prowadzenie. Nie daj się jednak zwieść reklamowym sloganom – w końcu słynne „”0 złotych za prowadzenie konta”” nie oznacza, że nie mogą być pobierane opłaty na przykład za przelew lub używanie karty bankomatowej. Dla przykładu, wahają się one w granicach 0, 50 zł za przelew na inny rachunek i wynoszą około 5 – 10 złotych miesięcznie za kartę debetową.
Bądź mobilny
Studencki terminarz może być momentami bardzo napięty – szczególnie pod koniec semestru. Nie licz jednak na to, że właściciel wynajmowanej przez Ciebie stancji ulegnie wymówkom mającym usprawiedliwić fakt, że 2 tygodnie spóźniasz się z opłatą za mieszkanie, niezależnie od tego, jak wielką ilością kolokwiów byś się tłumaczył. Dobre konto dla studenta pozwoli Ci na jego obsługę przez internet a w najlepszym wypadku przez aplikację mobilną, dzięki czemu wystarczy kilka kliknięć dokonanych przez Ciebie zaraz po rozmowie telefonicznej z niecierpliwym włodarzem swojego mienia, a pieniądze znajdą się na jego rachunku w przeciągu kilku godzin i konflikt zostanie zażegnany.
Pozwól gotówce żyć
Poza tymi wszystkimi aspektami, konto bankowe dla studenta powinno umożliwić Ci wypłatę gotówki z jak największej ilości bankomatów i to bez opłat. Ciężko w końcu wyobrazić sobie sytuację, w której musisz odmówić wyjścia na imprezę, bo nie masz jak zapłacić za szatnię w klubie. Co do wspomnianych opłat – na rynku istnieją oferty, dzięki którym masz dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce za darmo, jeśli jednak z jakichś względów zdecydujesz się na wybór innej, uważaj na wysokie prowizje – mogą one wynieść nawet 50 złotych za wypłatę środków z bankomatu nieznajdującego się na „”białej liście””.

prawnieskuteczni.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here