Jakie pęsety wybrać do przedłużania rzęs

Każda stylistka rzęs powinna posiadać dobre i profesjonalne produkty do przedłużania rzęs. Jednym z podstawowych jest pęseta, która bardzo ułatwia chwytanie i precyzyjne doklejanie poszczególnych kępek. Odpowiednio dobrana pęseta może służyć nam przez długi czas, jeśli tylko będziemy o nią odpowiednio dbać, a ona będzie spełniać nasze podstawowe wymagania. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając idealną pęsetę do naszych codziennych czynności upiększających.

Pęseta do rzęs – co warto wziąć pod uwagę?

Dobra pęseta powinna cechować się zestawem właściwości, które pozwalają na swobodną pracę w zakresie przedłużania rzęs. Podpowiadamy, czym powinny cechować się profesjonalne produkty do przedłużania rzęs. Sprawdźcie same, oto najważniejsze z nich.

Precyzja

Jest to niezwykle ważna właściwość każdej pęsety, ponieważ używamy ją właśnie do tego, by delikatnie chwytać i precyzyjnie umieszczać dane kępki na swoim miejscu; dzięki temu całe kępki nie będą się rozsypywać lub zmieniać swojego położenia; warto zwrócić uwagę na zaostrzoną część pęsety, która ułatwi nam separację od naturalnych rzęs.

Lekkość chwytania

W przypadku kosmetyczek wielogodzinna praca i nieustanne chwytanie rzęs precyzyjnie sprawia, że dłonie stylistyki narażone są na przeciążenia i problemy z nadgarstkami. Dlatego też produkty do przedłużania rzęs powinny być odpowiednio wyprofilowane i cechować się maksymalną ergonomią w użytkowaniu. Aby temu zapobiec, wybieraj pęsety, które z łatwością można ścisnąć  bez używania większej siły.

Kształt pęsety do rzęs

Tutaj warto wziąć pod uwagę przede wszystkim profil pęsety, który zdecydowanie ułatwi i przyspieszy pracę z każdym produktem do przedłużania rzęs. Pamiętajmy, że nie ma idealnego kształtu pęsety, a jej wygląd uzależniony jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji każdej stylistyki. W tym przypadku warto wypróbować kilka modeli, żeby wybrać ten najlepszy dla Ciebie.

Materiał

To jeden z najważniejszych właściwości, które powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiednią pęsetę. Materiał oznacza bowiem jakoś produktu do przedłużania rzęs. Materiał, z którego wykonana jest pęseta, powinien być odporny na wodę, która jest składnikiem preparatów do dezynfekcji, które podczas częstego stosowania mogą doprowadzić do rdzewienia narzędzia. Trzon powinien być tak wyprofilowany i wykończony, aby nie ranił naszych dłoni.

Wygląd produktów do przedłużania rzęs

Być może nie jest to jedna z najważniejszych kwestii, na jaką powinniśmy zwracać uwagę.  Jednak prowadząc własny salon kosmetyczny, ważne jest, aby każdy detal był odpowiednio do siebie dostosowany. Wrażenie estetyczne to również część naszego marketingu, wizerunku, ale także przyjemność dla naszej pracy.

Artykuł powstał we współpracy z Black-lashes.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here