Kosmetyki zawierające węgiel są odpowiednie w przypadku, gdy cera się przetłuszcza, a pory się zatykają, gdyż mydła powstałe na bazie węgla taką skórę odżywiają, dotleniają, wygładzają, nadaje jej blasku.
Węgiel aktywny prócz swojego zastosowania przy kłopotach z żołądkiem, jest również skuteczny w kosmetyce. Wykonany z niego proszek działa niczym gąbka usuwająca zanieczyszczenia skóry i wchłania toksyny, a w dodatku oczyszcza pory.
Młode osoby (przez wzgląd na wahania hormonów, co skutkuje trądzikiem i przebarwieniami skóry) powinny szczególnie zwrócić uwagę na kosmetyki na bazie węgla. Takie specyfiki będą idealne dla kobiet ze skłonnością do wyprysków, zatkanych porów czy też zanieczyszczeń, gdyż węgiel ma kilka właściwości: odblokowuje pory, ulepsza wymianę gazową skóry, reguluje wydzielanie serum.
Mydła powstałe na bazie węgla należą do wartościowych, bezpiecznych kosmetyków. Mydła te mają też naturalne składniki jak masło shea, oliwę z oliwek, olej kokosowy. Kosmetyki tego typu odblokowują pory, usuwają martwe komórki naskórka. Atutem węgla jest też to, ze wnika również w głębsze partie skóry, działa rozjaśniająco, a więc mydła na jego bazie pomogą nam przy przebarwieniach.
Niektóre z mydeł na bazie węgla mogą być użyte do mycia włosów, czy też do higieny intymnej. Do dobrych kosmetyków węglowych możemy wliczyć np. z marki Dr Konopka. Posiadają olejki z np. owoców dzikiej róży, pestek malin, olej lniany. Warto dodać, iż dobrej jakości mydła znajdują też w ofercie Tuli.
Aby skóra pozostała jędrna, świeża, młoda, warto stosować peelingi na bazie węgla. Jednakże środki z węglem do oczyszczania skóry nie można używać codziennie ze względu na mogące wystąpić wysuszenie skóry. Ta sama rada tyczy się przy maseczkach węglowych. Należy również pamiętać, iż zastosowanie rano mydła na bazie węgla może przyczynić się do przyśpieszonego przetłuszczenia się cery, co będzie skutkować mniej wytrzymałym makijażem. Minusem jest, iż węgiel barwi pianę, ręczniki, jednak plamy można łatwo zmyć lub sprać.
Jak dbać o mydła naturalne, by starczały na dłużej?
- Nie należy zostawiać mydła w wodzie ani innym wilgotnym miejscu (zawarta w nm gliceryna powoduje szybsze jego rozpuszczenie).
- Mydło po użyciu powinno całkowicie wyschnąć, wobec tego najlepiej osuszyć je w siateczkowym woreczku albo zawieszać na sznurku.
- Używanie gąbki, którą równomiernie rozprowadzimy pianę na ciele, spowoduje, że mydło starczy nam na dłuższy czas.
- Nie należy wystawiać mydeł na promienie słoneczne. Lepiej trzymać je w miejscach ciemnych, chłodnych, suchych.
Sama zrób maseczkę węglową!
Wystarczy kupić w aptece węgiel aktywny w torebkach lub proszku. Do dwóch rozkruszonych tabletek należy wlać łyżkę płynnego miodu, wszystko zmieszać i nałożyć na kwadrans na twarz, a następnie zmyć ciepłą wodą.