Jazda na rolkach sprzyja kształtowaniu sylwetki oraz wzmacnianiu mięśni. To doskonała forma aktywności, która latem może okazać się także świetną rozrywką. Doceniają ją szczególnie kobiety, jednak najczęściej preferują jazdę rekreacyjną. Jak odpowiednio przygotować się do przygody z rolkarstwem i jaki sprzęt okaże się niezbędny?

Wybór rolek dla początkujących

Naukę jazdy na rolkach trzeba rozpocząć od zakupu dobrego modelu. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na jeździe rekreacyjnej, to ten dedykowany osobom początkującym, będzie najlepszym wyborem. Należy więc zacząć szukać rolek rekreacyjnych lub fitness. Sam rodzaj to jednak nie wszystko, istotne będą ich parametry. Kluczowe są kółka. Uwagę trzeba zwrócić na ich wielkość oraz twardość. Koła w damskich rolkach przeznaczonych do jazdy fitness mają zazwyczaj wielkość od 80 do 84 mm, a ich twardość zawiera się w przedziale 82-84 A. Są zatem mniejsze od standardowych, dzięki czemu pozwalają na łatwą naukę. Mniejsza jest również szyna takich rolek, co sprawia, że skręcanie czy hamowanie staje się znacznie prostsze. Nie są one jednak dedykowane na dłuższe trasy.

Inny element, któremu trzeba się przyjrzeć to łożysko. To część odpowiedzialna za osiąganie odpowiedniej prędkości. Najchętniej wybierane łożyska przez początkujących rolkarzy to ABEC 5. Pozostała jeszcze jedna rzecz, której warto przyjrzeć się z bliska, a mianowicie but rolki. Jego rola zaliczana jest do jednej z najważniejszych jeśli chodzi o komfort jazdy. Co powinno go charakteryzować? Przede wszystkim przewiewność. Zapewniają ją dobre materiały. But nie może być zbyt luźny ponieważ musi stabilizować stopę.

Ile kosztują dobre rolki damskie dla początkujących?

Koszt zakupu rolek może okazać się bardzo zróżnicowany. Wiele zależy od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujemy. Nie musimy jednak sięgać od razu po sprzęt z najwyższej półki. Do jazdy rekreacyjnej niepotrzebne będą szybkie łożyska czy płoza aluminiowa. W tego typie rolek bez problemu zastąpi ją płoza kompozytowa i łożysko standardowe. Nie zależy nam przecież na osiąganiu jak największych prędkości czy jeździe wyczynowej. Dlaczego zatem nie opłaca się inwestować w najtańsze modele z marketu? Rolki, niezależnie czy są to modele fitness przeznaczone dla początkujących, czy profesjonalne, kupowane z myślą o zaawansowanych rolkarzach, powinny zostać wybrane w specjalistycznym sklepie sportowym. Tylko tam znajdziemy odpowiedni sprzęt, spełniający wszystkie restrykcyjne wymagania. Nowoczesne i modne rolki damskie z oferty Asport.pl to najlepszy przykład. Wyróżnia je bowiem zastosowanie wysokogatunkowych materiałów, które cechuje wysoka wytrzymałość. Oznacza to więc, że posłużą nam przez długie lata, w przeciwieństwie do tańszych odpowiedników. Profesjonalne rolki to także pewność odpowiedniego wyprofilowania buta wewnętrznego i wkładki. Nawet podczas intensywnej jazdy, nie powinniśmy odczuć żadnego dyskomfortu. Ile zatem kosztują dobre rolki damskie dedykowane do jazdy fitness? Ich cena zaczyna się zazwyczaj od 300 zł, a sięgać może nawet 1000 zł. Na początek jednak wystarczy zakup tańszego modelu.

Jazda na rolkach – to się opłaca!

Rolkarstwo nie jest wymagającym sportem. Wystarczą dobre rolki i chęci, aby rozpocząć intensywne treningi. To doskonała forma aktywności dla każdego, która pomaga zadbać o sylwetkę oraz dobre samopoczucie. Stanowi przy tym świetną alternatywę dla kolarstwa, gdyż angażuje niemal całą sylwetkę. Lato to doskonały czas, aby rozpocząć swoją przygodę z rolkarstwem i jednocześnie o siebie zadbać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here