Czego nie znajdziemy w kosmetykach naturalnych?

Swoją przygodę z kosmetykami naturalnymi należy zacząć od zrozumienia, czym są i dlaczego racjonalne jest ich włączenie do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. A zatem, mianem produktów naturalnych nazywamy te specyfiki, które produkowane są na bazie składników pochodzenia naturalnego i mineralnego. Wśród nich możemy wymienić wszelkiego rodzaju ekstrakty i wyciągi roślinne, oleje czy olejki eteryczne. Niekiedy, uzupełnieniem składu są także substancje pochodzenia zwierzęcego, jak: wosk pszczeli, mleko czy lanolina. Co więcej, kosmetyki naturalne pozyskiwane są ze specjalnych upraw, niejednokrotnie ekologicznych, o czym zazwyczaj informuje producent na opakowaniu. Jest to ważne, ponieważ wybierając żel do mycia twarzy czy balsam, który bazuje na nagietku czy szałwi daje nam pewność, że nie rośnie przy ruchliwej drodze ekspresowej, a podlega ściśle kontrolowanej uprawie, dzięki której może zawdzięczać bogactwo składników odżywczych i mineralnych.

Hipoalergiczność – powszechna cecha kosmetyków naturalnych

Znaczna część produktów naturalnych posiada jedną, bardzo często stosowaną zaletę. Mianowicie są hipoalergiczne. Co to znaczy? Oznacza to bowiem, że mogą być stosowane w pielęgnacji każdego rodzaju skóry, o ile oczywiście nie została stwierdzona nadwrażliwość na którykolwiek z zastosowanych składników.

Skład – podstawowa wytyczna ułatwiająca zakup dobrych produktów

Kosmetyki naturalne, aby należycie spełniały swoją rolę, muszą charakteryzować się bezpiecznym składem. Wiele firm wykorzystuje rosnącą świadomość konsumentów, oferując im produkty niewiele mające wspólnego z produktami ekologicznymi. Aby zatem nie dać się oszukać, należy wnikliwie czytać etykietę kupowanych artykułów, które w jednoznaczny sposób pozwolą na wybór wyłącznie najlepszych produktów. Kosmetyki naturalne nie mogą zawierać silnych detergentów myjących i pianotwórczych, takich jak: SLS i SLES, które wywołują podrażnienia skóry, powodują nadmierne przesuszenie i stany zapalne. Podobnie jest w przypadku parafiny i olejów mineralnych, po których cera co prawda wydaje się być gładka i miękka, jednak zatkaniu ulegają jej pory, co utrudnia wchłanianie substancji odżywczych i ogólne procesy metaboliczne. Dobrej jakości kosmetyki naturalne powinny być wolne od tej substancji. To jednak nie koniec. W wysokiej jakości preparatach do codziennej pielęgnacji twarzy, ciała i włosów nie stosuje się syntetycznych barwników, substancji zapachowych czy surowców modyfikowanych genetycznie. Nie są również testowane na zwierzętach, w przeciwieństwie do tanich odpowiedników z drogeryjnej czy marketowej półki.

Naturalne kosmetyki znajdziesz na https://www.enebio.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here