W łazienkach bardzo często trwa damsko-męska wojna: o nie opuszczoną klapę od sedesu, pozostałości po goleniu brody w umywalce, zatkany włosami odpływ w brodziku. Panowie bardzo często denerwują się o brak możliwości skorzystania z toalety rano, gdy ich kobiety szykują się do wyjścia do pracy, a także – o brak miejsca na żel do golenia, bo wszystkie łazienkowe przestrzenie są zajęte przez damskie kosmetyki. Czy można skutecznie zapobiegać wojnie przynajmniej o tę ostatnią kwestię?

Redukcja kosmetyków

Na pewno nie jest łatwo rozstać się z ulubionymi kosmetykami, ale czasem trzeba to zrobić. Gdy wnikliwie przyjrzymy się wszystkim kosmetykom, które trzymamy w łazience, przekonamy się, że przynajmniej połowę z nich spokojnie można wyrzucić. Wiele kobiet trzyma w łazience kosmetyki przeterminowane lub takie, które totalnie im nie odpowiadały, więc przestały być używane. Mimo to stoją i wciąż zajmują miejsce, które można by przecież zagospodarować inaczej. Nie łudź się – jeśli nie używałaś tego balsamu od pół roku, to nie użyjesz go już ani razu – zapewne w ciągu pół roku zdążyłaś już kupić kilka nowych. Część opakowań kosmetyków w łazience to tak naprawdę opakowania puste lub „na wykończeniu”. Gdy kosmetyk się kończy, często zostawiamy jego resztę w opakowaniu i kupujemy nowy, zapominając o wykorzystaniu tej resztki. Zastąpienie resztek nowym kosmetykiem to znak, że należy się ich pozbyć na dobre.

Zastąp kilka kosmetyków – jednym

W sklepach Auchan czy Kaufland można znaleźć wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji dobrych marek, a także wiele ciekawych produktów, które mogą nam zastąpić to, co do tej pory zajmowało wszystkie półki w łazience. Przykładowo, kupując dobrej jakości olejek roślinny możemy wykorzystać go: do olejowania włosów zamiast stosowania odżywek, do natłuszczania suchych partii skóry zamiast specjalnych kremów, do zmiękczania skórek wokół paznokci zamiast specjalnych preparatów do tego celu. Jeden naprawdę dobry olejek może więc zastąpić przynajmniej kilka drogich kosmetyków pielęgnacyjnych. Warto też postawić w swojej łazience zwykłą wazelinę kosmetyczną. To niedrogi sposób na skuteczną pielęgnacje ust i suchej skóry. Warto dokładnie przejrzeć półki z kosmetykami w ulubionym markecie, aby wypatrzyć na nich dobrej jakości kosmetyki. Często lepiej kupić jeden drogi preparat, niż kilka tańszych. Oprócz tego, że oszczędzamy pieniądze, to zdecydowanie skracamy czas poświęcony na codzienną pielęgnację, no i wreszcie – pozbywamy się góry niepotrzebnych kosmetyków i wreszcie mamy w łazience miejsce, by wygodnie rozłożyć to, czego naprawdę potrzebujemy.
Organizery na kosmetyki

Brak miejsca w szafkach i szufladach w łazience można też zniwelować jednym prostym trickiem. W sklepach Auchan czy Kaufland na różnych promocjach można znaleźć różne organizery na drobiazgi łazienkowe. Dobrze sprawdzają się plastikowe ozdobne kosze, a także wiszące organizery z tkaniny, do których naprawdę wygodnie jest sięgać podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here